A TikTok készen áll a várható amerikai leállásra.

A TikTok azt tervezi, hogy vasárnaptól leállítja az alkalmazását az amerikai felhasználók számára, amennyiben a Legfelsőbb Bíróság nem akadályozza meg a szövetségi tilalom életbe lépését, írja a Reuters.
A tilalom jelenlegi állapotában csupán az új TikTok-letöltéseket érintené az Apple és Google alkalmazásboltjaiban, míg a már regisztrált felhasználók egy ideig zavartalanul használhatnák az applikációt. A TikTok elképzelése szerint az alkalmazást megnyitó felhasználók figyelmeztető üzenetet fognak kapni, amely egy olyan weboldalra vezetné őket, ahol a tilalom részletei részletesen olvashatók.
A TikTok és annak kínai anyavállalata, a ByteDance a mai napig nem adott hivatalos nyilatkozatot az üggyel kapcsolatban. A ByteDance részvényeinek körülbelül 60%-át intézményi befektetők, mint például a BlackRock és a General Atlantic irányítják, míg az alapítók és az alkalmazottak 20-20%-os részesedéssel bírnak. Az Egyesült Államokban a cég több mint 7000 munkavállalót foglalkoztat.
Joe Biden elnök tavaly áprilisban aláírt egy jogszabályt, amely kötelezi a ByteDance-t, hogy 2025. január 19-ig értékesítse amerikai üzleteit, különben országos szintű tilalom lép életbe. A Legfelsőbb Bíróság legutóbbi határozata alapján valószínű, hogy a törvényt érvényben tartják, annak ellenére, hogy Donald Trump és más politikai képviselők a határidő meghosszabbítását kérték. A TikTok és a ByteDance álláspontja szerint ez a jogszabály sérti az Egyesült Államok alkotmányának első módosítását, amely garantálja a szólásszabadságot. A TikTok egy bírósági beadványban figyelmeztetett, hogy ha egy hónapos tilalom lépne életbe, a 170 millió amerikai felhasználó egyharmada elhagyná az alkalmazást.
Nemrégiben felmerült egy érdekes elképzelés, miszerint Elon Musk, aki szoros kapcsolatokat ápol Donald Trumppal, talán megmenthetné a TikTokot a nehézségeitől. Azonban a TikTok vezetősége végül határozottan cáfolta ezt a feltételezést.