A Bugaci kaszkadőrök varázslatos előadásukkal életre keltették Hunyadi lovas jeleneteit, lenyűgözve a közönséget a bátorságukkal és ügyességükkel.


Bugaci kötődése is van a nagyszabású Hunyadi című filmsorozatnak. A lovas jelenetekhez ugyanis a Juhász Team, vagyis a bugaci fogathajtó világbajnok Juhász László és fia, ifjabb Juhász László biztosították a kiképzett állatokat, a kaszkadőröket és a kellékeket. A forgatásról a bugaci lovasok vezetőjével, ifjabb Juhász László lovas- és kaszkadőr szakértővel beszélgettünk.

Ifjabb Juhász László neve mára már a filmes iparban komoly elismerésnek örvend, hiszen számos impozáns hazai és nemzetközi produkcióban tűnt fel lovas szakértőként és kaszkadőrként. A bugaci lovasok rangos csapatának vezetőjeként nem csupán szaktudását, hanem saját lovait és kocsijait is a forgatások rendelkezésére bocsátja, ezzel emelve a filmek hitelességét és látványosságát.

Eddigi karrierje csúcsa

A bugaci származású szakember pályafutása során számos hazai és nemzetközi produkcióban dolgozott, de mint hangsúlyozta, a Hunyadi filmsorozat volt eddigi karrierjének csúcspontja. A forgatás során körülbelül kétszáz napon át dolgoztak, több mint száz ló és mintegy százötven munkatárs közreműködésével valósították meg a filmet. Noha a forgatást másfél éve befejezték, Juhász László még mindig lelkesen osztja meg tapasztalatait a munkálatokkal kapcsolatban.

Nagy megtiszteltetés számomra, hogy részt vehettünk ebben a filmben. Ez az eddigi legkiemelkedőbb és legjobban sikerült produkció, amelyen valaha dolgoztunk. Bár számos világhírű filmben kaptunk már szerepet, ilyen mértékű profizmusra még nem volt példa, legalábbis a lovak szempontjából nézve - emelte ki a szakember.

A Bugaci lovasok hozzájárultak a színészek fejlődéséhez, egyedi és különleges képzési módszereikkel.

A munka már 2021 tavaszán megkezdődött a színészek lovas képzésével a Juhász Team táborfalvi bázisán. A két főszereplő, Rujder Vivien és Kádár L. Gellért, már korábban is tapasztalatot szereztek a lovaglás terén, így nem kellett teljesen a kezdők szintjén indulniuk. Mindketten alapszintű lovas- és kaszkadőrképzésben részesültek, amelynek során elsajátították a vágtázás, a kardforgatás és az íjászkodás fortélyait. Ennek köszönhetően a film forgatásán ritkán szükséges kaszkadőröket alkalmazniuk, hiszen maguk is magabiztosan végzik el a feladatokat.

A lovak a év jelentős részét kamerák kereszttüzében élik mindennapjaikat.

Juhász László arról is mesélt, hogy a filmben szereplő lovaknak a csatajelenetek nem jelentettek különösebb gondot, hiszen erre tanítják őket és már nagyon sok hasonló produkcióban szerepeltek. A lovak az év 80 százalékát kamerák előtt töltik. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kellett velük foglalkozni, hiszen egy-egy speciális jelenethez fel kellett frissíteni a lovak tudását. Ilyen volt például a pajzsfalon való átjutás vagy a tűz- és esőgép alatt forgatott csatajelenet. Ezekhez hozzá kellett szoktatni a lovakat, hogy a forgatás alatt nyugodtak maradjanak - részletezte a lovas szakértő.

Related posts