Donald Trump büntetlenül megúszta a pornószínésznőnek kifizetett hallgatási pénz körüli botrányt.

Ezennel megjegyzendő, hogy az Egyesült Államok történetében először egy olyan elnök lép a Fehér Ház küszöbén 2025. január 20-án, aki elítélt bűnözőként érkezik.
Donald Trump, az Egyesült Államok 47. elnöke, úgy tűnik, hogy kibújik a New York-i esküdtszék által 2024. május 30-án hozott döntés következményei alól, amely bűnösnek találta őt a Stormy Daniels pornószínésznőnek tett hallgatási pénz ügyében. A bíró, Juan Merchan, az ügyészi ajánlásra úgy határozott, hogy Trump mentesül a büntetőjogi következményektől – ez azt jelenti, hogy sem börtönbüntetésre, sem másféle szankcióra nem számíthat. Merchan bíró korábban már jelezte, hogy nem kívánja rács mögé juttatni, felfüggesztett büntetést kiszabni vagy pénzbírsággal sújtani a volt elnököt. Az ügy hátterében álló eseményekhez tartozik, hogy Trump's akkori jogi képviselője, Michael Cohen, 2016-ban összesen 130 ezer dollárt fizetett Stormy Danielsnek, hogy a pornószínésznő ne beszéljen a Donald Trumppal folytatott viszonyáról az elnökválasztási kampány idején.
Donald Trump nem vette a fáradságot, hogy személyesen megjelenjen a tárgyalóteremben, védelmét csupán az egyik ügyvédje, Emil Bove képviselte, míg ő maga videóüzenetben jelentkezett be, a jól ismert ügyvéd, Todd Blanche társaságában. Korábban azt is kijelentette, hogy nem kíván vallomást tenni az ügyben, most viszont "politikai boszorkányüldözésnek" minősítette az ügyészek tevékenységét, hangoztatva ártatlanságát. Michael Cohenra próbálta hárítani a felelősséget, és emlékeztetett arra, hogy a 2024. november 5-i elnökválasztást több millió szavazattal nyerte meg. Ennek ellenére, hogy bűnösnek találták, elítélt bűnözőként lép hatalomra, miután a New York-i esküdtszék 2024. május 30-án mind a 34 ellene felhozott vádpontban bűnösnek találta. Így ő lesz az első elnök az Egyesült Államok történetében, aki elítélt bűnözőként foglalja el a Fehér Házat.
Az ügy középpontjában Donald Trump egykori személyes ügyvédje, Michael Cohen áll, aki 2016 október végén, mindössze néhány héttel az elnökválasztás előtt, 130 ezer dollárt utalt át Stormy Daniels pornószínésznőnek. A rendelkezésre álló információk szerint ez a "hallgatási pénz" arra szolgált, hogy megakadályozza, hogy Daniels nyilvánosságra hozza a Trumppal tíz évvel korábban állítólagosan folytatott viszonyát. Trump, a volt amerikai elnök, határozottan tagadta, hogy bármiféle szexuális kapcsolat lett volna közöttük.
Michael Cohen 2017 januárjában kiállított egy számlát a Trump Organization számára, amelynek összege 180 035 dollár volt. Ez az összeg tartalmazta a 130 ezer dollárnyi utalási költséget, valamint egy további 50 ezer dollárt. A cég azonban úgy döntött, hogy nagylelkűen megduplázza ezt az összeget, és még hozzáadott 60 ezer dollárt, így a végső összeg 420 ezer dollárra rúgott. Ezt az összeget az ügyvédnek 12 hónap alatt, havi 35 ezer dolláros részletekben utalták át, jogi tanácsadásért. 2018. március 6-án Stormy Daniels pert indított Donald Trump ellen, amelyben kérte a titoktartási szerződés érvénytelenítését, amely alapján a 130 ezer dollárt kapta, arra hivatkozva, hogy a megállapodást Trump soha nem írta alá.
Pénz átadása valakinek a hallgatásáért önmagában nem minősül bűncselekménynek, azonban Alvin Bragg ügyészi vezetésével egy olyan ügy bontakozott ki, amelyben azt próbálták bizonyítani, hogy Donald Trump ezzel összefüggésben meghamisította a vállalata könyvelését. New York állam törvényei szerint ez vétségnek számít. Emellett a vizsgálat kiterjedt arra is, hogy a volt és leendő amerikai elnök 2016-ban ezzel a lépéssel megsértette-e a kampányfinanszírozási szabályokat, ami már bűncselekménynek minősül.