Csonka András: Néhány éve még hallgattam volna, de most ez igazán bánt.
Csonka András a Facebook-oldalán osztotta meg bensőséges gondolatait, amelyekben kifejezte, hogy bár korábban inkább a hallgatás mellett döntött volna, most már úgy érzi, nem hagyhatja figyelmen kívül azokat a fájdalmas pillanatokat, amelyek az utóbbi időszakban érintették. A színész véleménye szerint az elmaradt meghívó ugyanolyan mély sebet ejtett rajta, mint bármely más sérelem, és nem kívánja eltitkolni csalódottságát.
December 21-én ünnepelték a Mary Poppins című színdarab 500. előadását a Madách Színházban. Az esemény különleges jelentőséggel bírt, hiszen az egyik főszereplő, Csonka András, aki kilenc éven át formálta meg a karaktert, sajnálattal tapasztalta, hogy nem kapott meghívót sem a jubileumi előadásra, sem a rá következő fogadásra. Ezt a szomorú hírt a Facebook-oldalán osztotta meg követőivel.
A Madách Színházban régóta él a hagyomány, hogy a jubileumi előadások során a teljes szereposztás felvonul, beleértve azokat is, akik valaha a produkció részesei voltak. Csonka András felidézte, hogy 2021-ben, a pandémia által előidézett két év kihagyás után, búcsút intett a darabnak. A 400. előadás alkalmával már meghívott vendégként lépett színpadra, és az ünneplés során Oroszlán Szonja társaságában osztozott a tapsrend boldogságában.
"Persze lehet, hogy a színház ezt másképp gondolja, számára elég, ha ilyenkor a jelenleg játszó mindhárom szereposztás van a színpadon, belőlünk meg lesz egy diakép az Örömkoncert hátsó ledfalán, vagy egy kis hely az ömlesztett névsorolásban a Madách Színház zenés teátrummá alakulásának 20. évfordulójára megjelent könyvben. A 2012-es premier után 9 évig játszottam a férfi főszerepet, Bertit Szente Vajkkal és Sándor Dáviddal váltásban. Életem egyik nagy jutalomjátéka volt ez, amiért természetesen hálás voltam és vagyok is Szirtes Tamás direktor úrnak. Az én kapcsolatom igazából ez volt a színházhoz, hiszen a Jézus Krisztus Szupersztárba a 100. előadás után álltam be. Nem tartozom a Madách zenés 20 évének alapcsapatába. Vendégként boldogság volt ez az út, fontos volt az egész ügy, ezért is reagálok most talán érzékenyebben" - tette hozzá.
Csonka András szerint bár sokan nem tudják igazán felfogni a fájdalmát, számára elengedhetetlen, hogy a színházzal, a darabbal és egykori kollégáival kialakított kapcsolata maradandó nyomot hagyjon. Ahogy ő fogalmazott, a Mary Poppins 2012-es bemutatója óta kilenc éven át alakította a férfi főszerepet, és minden egyes pillanatért hálás volt, amit a színpadon tölthetett.
Néhány évvel ezelőtt még csendben maradtam volna, remélve, hogy senki sem veszi észre, senki sem fog sajnálkozni vagy örvendezni, ha ez nekem fáj. Ma viszont úgy érzem, hogy nincs időm továbbra is elhallgatni a sebeket, amik érintetlenül hevernek. Az a kimaradt gesztus most már valóban bánt, és fájdalmat okoz számomra. Tapintatlanságnak és érzéketlenségnek tartom ezt a helyzetet.
- fogalmazott, majd hozzátette, hogy szívből sajnálja, hogy nem ölelhette magához kollégáit, különösen pedig "azokat a csodálatos játszópajtásaimat, akik azóta már szinte felnőttek lettek, és egykori gyerekszereplőkként élik az életüket." "Mary Poppins jelenlegi három kolléganőmnek egykor én lehettem a partnere, őket különösen ölelem, és szeretném üzenni nekik, hogy hiába éneklik kitartóan, hogy 'abszolút hibátlan', az élet nem mindig ilyen egyszerű" - zárta gondolatait.
Csonka András posztja után számos reakció érkezett, köztük Rónai Egon válasza is, aki világossá tette, hogy a gyerekszereplők mind részt vettek az előadáson, míg a felnőttek közül csupán a jelenlegi szereplők voltak jelen. András válaszában hangsúlyozta, hogy nemcsak őt hagyták ki, hanem másokat is, és sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy nem élhette át a régi kollégákkal való találkozás örömét és a szeretetet, ami az ebből fakadt volna.