Az állam aukcióra bocsátja Magyarország legjövedelmezőbb szinkronstúdióját.


A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. értékesíteni szeretné a legismertebb hazai szinkronstúdióban lévő 41 százalékos üzletrészét.

A szinkronstúdió a MAFILM állami filmgyártó vállalat hangrészlegéből nőtte ki magát professzionális szinkronstúdióvá a '90-es évek folyamán. Ennek eredményeként technikai felszereltsége sokáig a magyar piacon kiemelkedő pozíciót foglalt el. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően ma is a vezető szerepet tölti be, modern eszközparkjával és korszerű infrastruktúrájával.

Jelenlegi fő profilja is a magas technikai és szakmai minőségű szinkronok gyártása - olvasható a HÉTFA Kutatóintézet és Elemző Központ, a Magyar szinkronipar működése című, 2019-ben készített elemzésében.

Az eladási folyamat lebonyolításával a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) lett megbízva, amely elektronikus árverést hirdetett meg. Az MNV hivatalos weboldalán közzétett tájékoztatás alapján a licitálás február 20-án veszi kezdetét és február 25-ig tart. A kikiáltási ár 825,5 millió forintra van meghatározva - számolt be róla a Menedzsment Fórum.

A HÉTFA kutatása rávilágít arra, hogy a cég tulajdonosi struktúrája különleges, hiszen a magyar állam 41,05 százalékos részesedéssel bír, míg 40,38 százalék a magánszemélyek kezében van. A fennmaradó 18,75 százalékért pedig a londoni Voice & Script International Limited nevű nemzetközi vállalat felelős, ami lehetővé teszi a Mafilm Audio számára, hogy részt vegyen a globális és regionális tárgyalásokban. Ez a tulajdonosi felállás azonban megváltozhat, amennyiben a Nemzeti Filmintézet úgy dönt, hogy értékesíti az állami részesedést.

Viszonylag szokatlan, hogy az állam árverés keretében privatizálja a különféle vállalatokban lévő részesedéseit. Az MNV tevékenységi körére jellemző, hogy elsősorban állami ingatlanok értékesítésére fókuszál árverési formában, azonban már 2018-ban is tapasztalhattunk egy jelentősebb licitálási folyamatot az állami cégek tulajdonának értékesítése terén.

Az MNV korábban kifejtette, hogy az árverésre kínált társaságok általában nem végeznek közfeladatokat, ezért az állami tulajdonban tartásuk sem a vagyonpolitikai, sem pedig a költséghatékonysági szempontok alapján nem indokolt.

Related posts