Gondosóra: Még ha csupán egy életet is megment, már akkor is megérte a fáradozást!


Hétfőn Békéscsabán, a Csabagyöngyében rendeztek egy előadást a gondosóra használatának fontosságáról és előnyeiről. Az esemény keretében a szakértők az ország különböző pontjairól érkeztek, hogy az információs napon részletesen bemutassák a feltöltés, a hordás és a tudatos használat legfontosabb aspektusait. A céljuk az volt, hogy felhívják a figyelmet arra, mennyire lényeges a gondosóra helyes használata a mindennapi életünkben.

Már több, mint 800 ezer ember rendelkezik Magyarországon gondosórával, az eszközökkel eddig közel 60 ezer életet mentettek meg. Joó Géza, a Gondosóra program marketing és kommunikációs osztályvezetője azt emelte ki, hogy nem konkrétan a gondosóra az, ami életeket ment, hanem az ahhoz tartozó professzionális diszpécserszolgálat. A Godosóra "másik oldalán" 0-24-ben fogadják a hívásokat, legyen szó hétköznapi vagy életveszélyes esetről.

A gondosóra valódi értéke akkor mutatkozik meg, amikor teljesen fel van töltve és üzembe van helyezve. Ezt az okos eszközt megfelelően kell használni ahhoz, hogy a legjobbat hozhassuk ki belőle. Az első lépés, amint a Magyar Posta megérkezik az okosórával, hogy gondosan kibontsuk a csomagot, majd feltöltsük az órát. Ezt követően fontos, hogy bejelentkezzünk a diszpécserszolgálathoz. Az órán található nagy sárga gombot négy másodpercen keresztül kell lenyomni. Ezt követően 14-20 másodpercen belül a diszpécser válaszolni fog, és ekkor lehetőség nyílik az adatok egyeztetésére. Amennyiben bármilyen problémával szembesül a használó, elegendő csupán újra négy másodpercre lenyomni a gombot, és pillanatok alatt kapcsolatba léphet a diszpécserrel.

Az esemény során a közönség Mezei Pétert, a MoSa Gyalogló Klubhálózat Pest Vármegyei regionális nagykövetét hallgathatta meg, aki szenvedéllyel osztotta meg gondolatait az idősek aktív életmódjának fontosságáról. Péter hangsúlyozta, hogy a mozgás nem csupán egészségi előnyökkel jár, hanem hozzájárul az idősek társadalmi kapcsolatainak erősítéséhez és a mentális jólétük fenntartásához is.

- A MoSa alapítvány célja az idősek megmozgatása. Ezen belül a kontrollált étkezés és a rendszeres mozgás az, ami boldog időskort hozhat az egyesület szerint. Célunk, hogy az idősődő korosztályt kimozdítsuk abból az apátiából, ami például a munka megszűnésével, a gyermekek kirepülésével jár - fogalmazott Mezei Péter.

Mezei Péter, a MoSa Gyalogló Klubhálózat Pest Vármegyei regionális nagykövete, aki elkötelezett híve a természetjárásnak és a közösségi összefogásnak. (Fotó: Matuz Melani / Behir.hu)

A MoSa elnevezése Monspart Saroltát idézi, aki álmodott egy olyan világról, ahol legalább ezer klub működik, hogy támogassák az időseket a közösségi élményekben. Ma már büszkén mondhatjuk, hogy ez a hálózat elérte az 1000 klubot. A MoSa és a Gondosóra szoros szövetségben működik, hiszen közös küldetésük az egészségmegőrzés és az élet védelme.

Az eseményen bemutatkozott a TeaTánc Klub is, amely szintén egy olyan egyesülés, amely számos időst bír mozgásra és biztosít számukra közösségi életet. A szenior örömtánc egy olyan része lehet az ember életének, amely igazán sokat tud adni még idős korban is. Szelezsán Angéla okleveles szenior táncoktató, a TeaTánc Klub vezetője kiemelte: hálás, hogy Békéscsabát a szenior örömtánccal képviselik az eseményen. Mint mondta, a megyében több helyszínen, Mezőkovácsházán, Újkígyóson és Kaszaperen is tartanak órákat, de a Rózsakert Klub a székhelyük. A mozgás pedig számos formában van jelen a szenior örömtáncon belül, hiszen kör-, páros és ülőtáncok is jellemzik.

Related posts