A GyártásTrend versenyének Future Unicorn finalistái között büszkén szerepel a Turbine, a magyar biotechnológiai startup, amely innovatív megoldásaival ígéretes jövőt kovácsol a szakmában.


A Turbine, amely korábban Turbine AI néven volt ismert, egy magyar startup, amely a biológiai szimulációk területére összpontosít, és örömmel értesítjük, hogy bekerült az európai startupok számára kiírt egyik legnevesebb elismerés, a Future Unicorn-díj idei döntősei közé.

A magyar biotechnológiai startup mesterséges intelligencia és számítógépes szimulációs technológiák használatával kutat gyógyszereket. Platformja lehetővé teszi a gyógyszeripari vállalatok számára, hogy virtuális kísérleteket végezzenek és előre, a tényleges klinikai tesztelés előtt jelezzék, hogyan reagálnak a betegek a terápiákra.

A Future Unicorn-díjat a DIGITALEUROPE, Európa digitális iparának vezető lobbiszervezete, évente kiosztja a legígéretesebb technológiai startupoknak. Ezzel a kitüntetéssel azokat a vállalkozásokat jutalmazzák, amelyek várhatóan a kontinens legnagyobb és legmeghatározóbb innovátorai közé emelkedhetnek, úgynevezett "unikornisokká" válva, akik jelentős változásokat hoznak a piacon.

A Turbine-t az IVSZ, a DIGITALEUROPE tagságával, a 2025-ös Future Unicorn-díjra jelölte. A magyar vállalat már elnyerte az európai zsűri bizalmát, így a hét európai ország hét kiválasztott döntőse közé került.

„Büszkeség tölt el minket és a hazai technológiai startup szektort, hogy a Turbine a legígéretesebbek közé emelkedett. A Future Unicorn-díj az egyik legelőkelőbb európai elismerés, amelyet egy startup kaphat. 2021-ben egy másik hazai orvostechnológiai cég, az Oncompass Medicine már elnyerte ezt a díjat a betegek leleteit feldolgozó, szabályalapú mesterséges intelligenciájának köszönhetően. Ezek a teljesítmények magukért beszélnek, és megerősítik elkötelezettségünket, amely révén nemzetközi partnerségeink segítségével új lehetőségeket teremtünk feltörekvő vállalkozások számára, hogy globális színtéren is bemutatkozhassanak. A jövőben is elkötelezettek maradunk az olyan technológiai innovációkat népszerűsítő vállalkozások támogatása mellett, amelyek képesek meghódítani az európai piacot” - nyilatkozta Tajthy Krisztina, az IVSZ - Digitális Vállalkozások Szövetsége főtitkára az idei eredmények kapcsán.

Az idei verseny hét döntőse hét európai országban működik, és mindegyikük olyan élvonalbeli megoldásokra fókuszál, mint például az energiatechnológia, a mesterséges intelligencia, a kiberbiztonság, a drónok és az űrtechnológia.

A Future Unicorn kategóriában a biológiai szimulációk területén tevékenykedő magyar Turbine mellett olyan ígéretes startupok versenyeznek, mint a spanyol Matteco, az észt Pactum AI, és a török Picus Security. Ezek a vállalkozások figyelemre méltó növekedési potenciállal rendelkeznek, és esélyesek arra, hogy Európa következő technológiai unikornisaivá váljanak. A Kettős felhasználású technológiák kategóriájában a döntősök között találjuk a Swarmer-t Ukrajnából, a német Quantum Systems-t és a belga Aerospacelab-ot. E zsűri a civil és katonai felhasználásra egyaránt alkalmas, innovatív tech megoldásokat díjazza, amelyek a modern technológiai fejlődés élvonalában állnak.

A spanyol döntős vállalkozás következő generációs katalizátorokat és elektródákat fejleszt a zöld hidrogén előállításához, az észt jelölt pedig MI-alapú tárgyalási platformot fejleszt vállalatok számára. A török finalista úttörő a Breach and Attack Simulation (BAS) területén segíti a szervezeteket a kiberbiztonság javításában. A Kettős felhasználású technológiák ukrán döntőse pilóta nélküli légi járművek hatékony és biztonságos autonóm együttműködését célzó technológiát fejleszt, míg a német finalista cég hosszú repülési idejű, több érzékelős képességekkel bíró drónokat fejleszt.

A 2025-ös Future Unicorn-díj győztesét Jekatyerina Zaharieva, a startupokért, kutatásért és innovációért felelős európai biztos, 2025. február 19-20-án fogja bejelenteni a DIGITALEUROPE éves Masters of Digital konferenciáján, amely Brüsszel szívében zajlik.

Természetesen, örömmel segítek! Kérlek, írd le, hogy milyen témában vagy kérdésben szeretnéd, hogy a szöveget egyedivé tegyem, és ha van konkrét szöveg vagy információ, amit szeretnél átfogalmazni, azt is oszd meg velem!

A borítókép illusztrációja az Adobe Stock kínálatából származik.

Related posts