Amennyiben Magyarország győz, a szoros együttműködés az EU-val és a NATO-val megmarad, míg az oroszokkal pragmatikus kapcsolatok kialakítására törekedne.
Amennyiben Magyar Péter győzelmet arat a választásokon, elkötelezné magát Magyarország szoros kapcsolatának megőrzése mellett az EU-val és a NATO-val. Ugyanakkor Oroszországgal egy "pragmatikus viszony" kialakítására törekedne - nyilatkozta a Tisza Párt elnöke a Reuters hírügynökségnek.
Magyar hangsúlyozta, hogy a korrupció ellen irányuló szigorú intézkedésekkel lehetne feloldani a több milliárd eurós uniós támogatások befagyasztását. Ezen kívül javasolta, hogy Magyarország csatlakozzon az Európai Ügyészséghez, ezzel erősítve a jogállamiságot és a pénzügyi átláthatóságot.
- fogalmazott Magyar a Reutersnek.
A Tisza elnöke azt mondta, hogy pártja egymaga, más ellenzéki pártokkal való szövetkezés nélkül fog indulni a választásokon.
Amikor a Reuters újságírója rákérdezett arra, hogy győzelme esetén hogyan viszonyulna Oroszországhoz, válasza az volt, hogy "pragmatikusan" közelítené meg a helyzetet. Ezt követően részletesen kifejtette, hogy a pragmatikus megközelítés lényege a realitások figyelembevételében rejlik, és hangsúlyozta, hogy a politikai döntéseknek a nemzeti érdekek védelmét kell szolgálniuk. Elmondta, hogy a párbeszéd és az együttműködés lehetőségeit is mérlegelni fogja, figyelembe véve a regionális stabilitás és a biztonság szempontjait. Az orosz kapcsolatokkal kapcsolatos stratégiáját a megfontolt és racionális döntések mentén kívánja kialakítani, elkerülve a szélsőséges álláspontokat.
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a politikai színtéren valódi barátságok léteznek. Az olyan vezetők, mint Orbán, Trump vagy Putyin, inkább az érdekek mentén mozognak, semmint hogy mély, személyes kapcsolatokra építenének. Az államok vezetőinek elsődleges feladata a hazájuk érdekeinek képviselete. Persze, szükség van szövetségekre, de ezeknek a szövetségeknek alapvetően értékeken kell nyugvniuk, hogy valóban tartósak és hatékonyak lehessenek.
A paksi atomerőmű bővítéséről Magyar azt mondta, hogy azt szerinte leállítanui már nem lehet.
"Ez nemzetközi szerződés, aminek sok aspektusáról tárgyalhatunk, például a finanszírozási részéről, amiben vannak hátrányos elemek" - magyarázta Magyar, hozzátéve, hogy "pragmatikusan kell tárgyalnunk". A pártvezető azt mondta, hopgy hasonlóan állnak hozzá a Kínával kötött szerződésekhez is.
A kínai akkugyárak ügyében megjegyezte, hogy bár kétségtelenül jelentős szerepet játszik a közvetlen külföldi tőkebefektetés a magyar gazdaság fejlődésében, mégis tévedés volt kizárólag a kínai és dél-koreai akkugyártókra alapozni.
"Egy ország akkor tud szuverén és tényleg független lenni, ha erős a gazdasága, ha az nem a kínai hitelektől vagy az orosz "segítségtől" függ"