Hadházy Ákos: Olyan hangfelvételről értesültem, amelyen egy ellenzéki párt vezetőjének drogfogyasztására tett utalásokat.

Úgy gondolja, hogy a hatalom, amikor nehéz helyzetbe jut, céltáblaként kezelheti az ellenzéki politikai szereplőket és újságírókat.
"A kormány az utóbbi másfél évtizedben egyetlen lépést sem tett a fokozódó drogprobléma megoldása érdekében" - fogalmazott Hadházy Ákos egy csütörtökön közzétett Facebook-bejegyzésében.
A független országgyűlési képviselő szerint a kabinet tétlenül figyelte, ahogy egész falvakat lep el a herbál, miközben a "széteső" rendőrség tehetetlen a Budapest egyes gócpontjain megjelenő kábítószerrel és az ahhoz kapcsolódó bűnözéssel szemben. "Valószínűleg még örül is: amíg a legkiszolgáltatottabb, legelesettebb emberek hozzájutnak a mámorhoz, addig sem fognak fellázadni" - vélekedett.
A kormánybiztosi kinevezés csupán egy látványos szépségtapasz, hiszen Orbán Viktor drogellenes harcának valódi szándéka még nem körvonalazódott. Miközben a miniszterelnök hangzatos ígéretekkel bombázza a közvéleményt a drogkereskedők ellen, a háttérben csendben próbálják orvosolni az évek óta fennálló, a megelőzést akadályozó problémáikat.
Hadházy véleménye szerint a kormány nem egy átfogó és hatékony drogmegelőzési stratégiát dolgoz ki, hanem inkább "visszataszító propagandát és mocskos politikai eszközöket" használ a valós, súlyos problémák manipulálására. A politikus úgy látja, hogy a céljaik között szerepel, hogy "ha már nem elegendő a migránsokkal, háborúval, Ukrajnával és Brüsszellel való félelemkeltés, akkor itt van egy újabb ellenség: látszólag a kábítószer problémája (amely egyébként valós), de valójában a "kábítószerpárti" ellenzék és a független sajtó elleni harc."
A politikus határozottan állítja, hogy az ellenzéki politikai színtér és a független újságírók világában is találkozhatunk kábítószert fogyasztó egyének között, ahogyan a kormánypárti politikai szereplők és propagandisták körében is. Véleménye szerint a Rogán Antal irányítása alatt működő titkosszolgálat már azonosította az ilyen jelenségeket. Hadházy említést tett egy hangfelvételről is, amelyben egy ellenzéki párt vezetőjének drogfogyasztási szokásai kerülnek szóba.
Iványi Gábor egyesületét Szentkirályi Alexandra szeretné összekapcsolni a drogokkal kapcsolatos kérdésekkel.
Meggyőződése szerint, ha a hatalom szorult helyzetbe kerül, akkor nem a Fidesz politikai képviselőire fog irányulni a propaganda vagy az "igazságszolgáltatás" támadása, hanem inkább az ellenzék néhány képviselőjére, valamint a független sajtó bizonyos munkatársaira.
Hadházy Ákos véleménye szerint az ellenzék előtt két lehetséges irányvonal áll. Az egyik lehetőség a már jól megszokott stratégia folytatása, amely során kerülni próbálják a "kényes" témák feszegetését, remélve, hogy a gazdasági helyzet romlása miatt az emberek elégedetlensége annyira felerősödik, hogy a propaganda már nem tudja hatékonyan terjeszteni a manipulált vádakat. Hadházy posztjában arra is kitért, hogy az ellenzék megpróbálhat egy új megközelítést is: a tömegek erejére támaszkodva felléphet a propagandával szemben, ami eddig soha nem történt meg.