Itt a nagy pillanat: Trump beiktatása küszöbön! Készüljünk fel, mert az események felgyorsulnak! - Mandiner


Január 20-án ünnepélyes keretek között kerül beiktatásra Donald Trump, mint az Amerikai Egyesült Államok 47. elnöke. Ezzel új időszak veszi kezdetét az USA politikai életében, amely várhatóan hatással lesz más országokra is, mint például Kanadára, Németországra és Ausztriára, ahol szintén jelentős politikai átalakulásokra lehet számítani.

A magyar sajtóban felröppent a hír, hogy Orbán Viktort nem hívták meg a ceremóniára - holott az amerikai beiktatásra nem szokás kormány- és államfőket hívni. Most az történt, hogy meg szerették volna hívni a kínai elnököt, és akkor már, hogy ne nézzen ki furán, meghívtak volna más politikai vezetőket is. A kínai elnök azonban nem megy el, ezért aztán nem hívtak meg másokat sem.

Manapság már közhelyszámba megy, hogy a magyar kormánynak kedvező lesz a politikai fordulat. Ugyanakkor a globális színtér is láthatóan kapkod a változásokhoz való alkalmazkodás terén. Mark Zuckerberg, a Facebook ura, úgy döntött, hogy felfüggeszti a láthatatlan és ellenőrizhetetlen "tényellenőrök" munkáját, akik valójában inkább ideológiai harcot vívtak az általuk nem elfogadott vélemények ellen. Ráadásul egyre több nagyvállalat jelzi, hogy inkább visszavonul a woke üzleti politikától; úgy tűnik, nem szeretnék, ha transznemű emberek és LMBTQ-propaganda szerepelne filmjeikben vagy reklámjaikban. Talán a háttérben az áll, hogy gazdaságilag nem hozta meg a várt eredményeket ez a megközelítés, és Donald Trump hatalomra kerülése éppen megfelelő alkalmat teremt arra, hogy a viszonylag radikális LMBTQ-mozgalom elé tartsák a keserű pirulát. Így könnyedén háríthatják a felelősséget Trumpra. Win-win szituáció.

Elon Musk, az Egyesült Államokban gyakran emlegetett figura, nemrégiben támogatólag nyilatkozott az Alternatíva Németországért (AfD) pártról. E lépés azonban felkavarta a német politikai elit állóvizét, ami érthető, de a reakciók némileg furcsák voltak. A német vezetés azt hangoztatta, hogy az AfD hatalomra jutása ellentétes lenne a németek transzatlanti érdekeivel – pedig a következő négy évben éppen Elon Musk fogja jelentős részét képezni e transzatlanti elképzeléseknek.

J. D. Vance, a leendő amerikai alelnök, a Newsweekben fejtette ki gondolatait arról, hogy miért nem látja indokoltnak, hogy az Egyesült Államok etnikailag vegyes kelet-ukrajnai területekért harcoljon. Elon Musk pedig egy Alice Weidel AfD-társelnökkel folytatott interjú során rámutatott, hogy a háborúban Ukrajna a gyengébb fél, és jelentős emberi és anyagi veszteségei vannak. A The American Conservative című lap két írásban fejtette ki, hogy Ukrajna számára a semlegesség lenne a legreálisabb és legelőnyösebb lehetőség, és hogy a háborúval kapcsolatos nyugati érvek többsége hibás, hiszen a valódi érdekek csak Oroszország és Ukrajna számára relevánsak.

Related posts