Újabb felfedezés a kínai agyagkatonák világában | 24.hu A legújabb régészeti kutatások során ismét különleges agyagkatonákra bukkantak Kínában. Ezek az ókori remekművek tovább gazdagítják a híres terrakotta hadsereg történetét, mely a Qin-dinasztia idejé


Csin Si Huang-ti, Kína első császára és a Csin-dinasztia megalapítója, lenyűgöző temetkezési komplexumot hagyott hátra, amely a világ egyik legérdekesebb régészeti lelőhelye. Az i.e. 3. századra datálható mauzóleum építése 38 éven át zajlott, és körülbelül 700 ezer munkás fáradozott rajta. A fő sírkamra egy impozáns, 76 méter magas, csonka piramis formájú halom alatt rejtőzik, amely a császár hatalmát és ambícióit tükrözi.

A sír belsejéről szóló beszámolók Sze-ma Csien történetírótól származnak, aki részletesen leírja a hatalmas kamrát, amely tele van palotákkal és tornyokkal, valamint egy lenyűgöző, bronzból készült koporsóval. A kamrában Kína különböző tájairól származó ritka tárgyak is megtalálhatóak. Ezen kívül, az előző ásatások során felfedezett világhírű kínai agyaghadsereg is lenyűgöző látványt nyújt, amely több ezer élethű terrakotta harcost, lovat, tisztviselőt, zenészt, akrobatát és erőembert foglal magában, valamint körülbelül 10 fából készült harci szekérrel is büszkélkedhet.

A kutatók véleménye szerint a 2. számú gödör egy katonai őrség nyomait rejti. A közelmúltban a vermet tanulmányozó régészek egy figyelemre méltó felfedezést tettek: rábukkantak egy szoborra, amely a parancsnokot ábrázolja. Ez a lelet mérföldkőnek számít, hiszen 1994 óta, amikor a gödröt először megnyitották, ez az első ilyen jellegű találmány.

Eddig mindössze tíz kiemelkedő rangú tisztet azonosítottak az agyaghadseregben, így ez a felfedezés rendkívül fontos jelentőséggel bír.

A parancsnok mellett két további tiszt jelent meg, és öt páncélba burkolt harcos is feltűnt a színen.

Kína idén ünnepli az agyaghadsereg feltárásnak 50. évfordulóját.

Related posts