Elhunyt Strasser Tibor, a neves ügyvéd, aki számos híres ügyvédje volt.

Az ügyvéd, a hetvennyolcadik életévét betöltve, váratlanul távozott az élők sorából. Információk szerint csütörtök este tüdőembólia sújtotta, és sajnos már nem állt rendelkezésre semmilyen orvosi beavatkozás, amely segíthetett volna rajta.
Hetvennyolc esztendősen távozott az élők sorából Strasser Tibor, a neves ügyvéd - értesült a Blikk. A hírek szerint a jogász tüdőembóliát szenvedett el csütörtök este, és sajnos már nem tudtak rajta segíteni.
A haláleset után megszólalt Strasser Tibor egyik barátja, és elárulta, hogy
Délután négy tájékán még telefonon csevegtünk, és semmi jelét nem mutatta, hogy bármilyen gondja lenne. Aztán másnap reggel a családjától érkezett a borzalmas hír, ami teljesen letaglózott.
Ahogy azt a Blikk összefoglalta, Dr. Strasser Tibor 1947-ben Budapesten született. 1965-ben érettségizett a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban. Miután sikertelenül jelentkezett a Színház- és Filmművészeti Főiskola rendezői szakára és az ELTE bölcsészkarára, két éven át mechanikai műszerésznek tanult. Sikerrel szakvizsgázott, de munkába már nem állt, mert 1967-ben sikerült felvételije az ELTE Állam- és Jogtudományi karára. 1972 márciusában cum laude fokozattal végzett.
Az egyetem befejezését követően a Pest Megyei Ügyvédi Kamara ügyvédjelöltje lett, a Szentendrei Ügyvédi Irodánál töltötte le ügyvédjelölti időszakát, majd itt jegyezték be a Kamara tagjai közé. Több mint húsz éven át dolgozott Szentendrén. 1993-ban ügyvédi irodája székhelyét Budapestre helyezte át.
Ügyvédi pályafutása alatt elsősorban polgári és gazdasági ügyekkel foglalkozott, de az utóbbi másfél évtizedben munkásságában egyre nagyobb szerepet kaptak a sajtóperek. Ezek a perek gyakran a helyreigazítással kapcsolatos ügyekre, valamint a személyhez fűződő jogok védelmére összpontosítanak, amelyek közé tartozik a becsület és jó hírnév megsértése, a hangfelvételek és képmások jogtalan felhasználása, valamint a magán- és üzleti titok megsértése.
A kilencvenes évek második felétől kezdődően rendszeresen oktatott kommunikációt, elsősorban olyan hallgatóknak, akik ezt a területet tanulmányozták. Előadásokat tartott az ELTE Szociológiai Intézetében, a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem posztgraduális képzésén, valamint a Magyar Újságírók Országos Szövetségében és a Népszabadság újságíró iskolájában. Emellett több évig a Tőzsdei Választottbíróság bírójaként is aktívan részt vett a tőzsdei ügyek intézésében.