Mesterséges intelligencia révén valósult meg egy pár csodálatos álma, miután 18 évnyi meddőség után végre teherbe estek. Ez a modern technológia új reményt adott számukra, és megváltoztatta az életüket.


Forradalmi áttörés a meddőség kezelésében: mesterséges intelligencia segített teherbe esni egy párnak 18 év sikertelen próbálkozás után. Egy új, STAR nevű technológia képes volt néhány elrejtett spermiumot azonosítani egy férfi mintájában, akit korábban teljesen terméketlennek nyilvánítottak. A mesterséges megtermékenyítés ezúttal sikerrel járt: a pár most először élheti át a szülővé válás reményét.

Egy forradalmian új technológia révén, amely képes az ondóban lévő legapróbb spermiumok azonosítására is, végre megvalósulhat egy amerikai pár évtizedes vágya – értesült róla a CNN.

A névtelenséget kérő pár közel két évtizede küzd a gyermekáldásért, ám eddigi próbálkozásaik, beleértve a lombikprogramot is, sajnos nem hoztak eredményt. A férfi esetében azoospermiát állapítottak meg, ami azt jelenti, hogy az ondóban vagy egyáltalán nincs, vagy csupán elhanyagolható mennyiségű spermium található.

Ami egészen elképesztő, hogy ezeknél a pácienseknél nem milliószám találunk spermiumot, hanem kettőt vagy hármat. Nem milliót - konkrétan kettőt vagy hármat

- fogalmazott Dr. Zev Williams, a Columbia Egyetem meddőségi központjának igazgatója. Mint mondta, ilyen esetekben a spermiumkeresés olyan, mintha ezer szénakazalban keresnénk egyetlen tűt.

A fordulópontot a STAR (Sperm Tracking and Recovery - Spermium Követési és Visszanyerési) néven ismert mesterséges intelligencia alapú technológia jelentette. Ez a forradalmi rendszer a legújabb képalkotási és robotikai megoldásokat alkalmazza, óránként akár nyolcmillió felvételt készítve, hogy az algoritmusok segítségével nyomozzanak a mikroszkopikus sejtek után. A felfedezett spermiumokat gondosan elkülönítik és tárolják, mindezt vegyszerek vagy lézerek nélkül, így a módszer kíméletes és rendkívül hatékony.

A pár életében mérföldkőhöz érkeztek, amikor a szakemberek három spermiumot azonosítottak, melyeket a mesterséges megtermékenyítés során alkalmaztak. Az eljárás ezúttal eredményesnek bizonyult - a nő várandós lett. "Két napig szinte észre sem tudtam venni, hogy mi történt. Még most is, amikor reggelente felkelek, néha megkérdezem magamtól, vajon ez valóban igaz, vagy csak álmodom" - osztotta meg érzéseit a boldog leendő édesanya.

Dr. Williams szerint a STAR gyökeresen megváltoztathatja a meddőségkezelést: "Volt egy páciens, akinek a mintáját két napon át vizsgálták szakértők, de nem találtak spermiumot. Miután a mintát beadtuk a STAR rendszernek, az egy óra alatt 44-et talált. Akkor döbbentünk rá: ez forradalmi áttörés".

Related posts