A Semmelweis Egyetemen forradalmian új megközelítéssel, minimális beavatkozással segítik a rákos betegek gyógyulását.


Január közepén indult el a betegellátás a Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlegén, ahol elsősorban daganatos betegeket gyógyítanak a legmodernebb eszközökkel és a legkorszerűbb irányelveknek megfelelően. A cél az, hogy a legkisebb beavatkozás mellett kezeljék a daganatokat, például éren keresztül, vagy hőterápiával.

Az onkointervenciós részleg a Semmelweis Egyetem tudásközpontja, ahol minden, Európában jelenleg elérhető minimálinvazív, vagyis minimális beavatkozással járó eljárást alkalmaznak. A daganatokat tűszúrás méretű lyukakon át kezelik - mondta el az InfoRádióban Deák Pál Ákos radiológus szakorvos.

"Az érrendszeren keresztül, vékony csövek alkalmazásával célozzuk meg azt az artériát, amely a daganat vérellátását biztosítja. Ennek elzárásával a daganat táplálását megszüntetjük, ami az egyik fontos célunk. A másik megközelítés a hőkezelés, amely során egy vékony tű, elektróda vagy antenna segítségével a daganatot felépítő sejteket kritikus hőmérsékletre melegítjük vagy hűtjük. Ezzel a módszerrel szintén károsítjuk a daganatsejteket, ezzel elősegítve a kezelés hatékonyságát" - fejtette ki.

A Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlegének vezetője kiemelte, hogy rendkívül szigorú szakmai irányelvek vonatkoznak arra, hogy mely szervben, hány daganat esetén és azok pontos elhelyezkedése alapján milyen kezelési lehetőségek vehetők igénybe.

A vesedaganatos betegek között különösen figyelemre méltó csoportot alkotnak azok, akiknél az egyik vese hiányzik. Ebben a helyzetben kiemelten fontos, hogy a megmaradt vesét megőrizzük, elkerülve ezzel a tartós dialízis szükségességét. Ennek érdekében a daganat kezelésére gyakran választanak minimálisan invazív eljárásokat, amelyek lehetővé teszik a célzott beavatkozást. Ezenkívül, a májdaganatok és a vastagbél daganatok áttéteinek kezelése során is alkalmazzák ezeket a korszerű módszereket, biztosítva a betegek számára a legjobb esélyt a gyógyulásra.

"Nyilvánvalóan olyan betegek, akiknél az egész szervezetet érintő, súlyosan előrehaladott daganatos betegségek vannak, amiben több szerv is érintett, és nincs remény arra, hogy egy szerv kezelésével esetleg tartós megoldást tudjunk tenni, sajnos kiesnek ezekből a lehetőségekből, és marad számukra a kemoterápiás, egész szervezetre ható kezelés" - tisztázta.

A Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlege a különböző onkoteamek ajánlásai alapján fogadja a betegeket. Deák Pál Ákos hangsúlyozza, hogy a pácienseknek érdemes odafigyelniük arra, hogy az onkoteam szakmai véleményében az intervenciós radiológus álláspontja is szerepeljen, mivel ez elengedhetetlen a minimálisan invazív kezelések sikeréhez.

Related posts