A SaS nem elégedett az állami felméréssel.

Ellentmondásos eredményeket hozott az a felmérés, amelyet a Társadalomkutató Központ készített a pártok támogatottságáról. A Szlovák Statisztikai Hivatal által üzemeltetett szervezet felmérésével kapcsolatban az SaS tiltakozik - mert mélyen alulmérték.
A legfrissebb felmérés eredményei szerint csupán öt politikai párt kapna helyet a parlamentben. A Progresszív Szlovákia a voksok 24,6%-ával vezetné a választásokat, míg a második helyezett a Smer lenne, 22,7%-os támogatottsággal. A törvényhozásba bejutna még a Hlas (13,7%), a KDH (8,7%) és a Republika (5,2%) is. Érdekesebb azonban a lista azon pártokkal, amelyek nem tudnák átlépni a parlamenti küszöböt: a központi adatok alapján a Magyar Szövetség a legközelebb áll a bejutáshoz, 4,9%-kal. Ezen kívül három parlamenti párt is kiestek volna: a Szlovákia Mozgalom (3,9%), az SaS (3,2%) és az SNS (3,1%). A Demokraták is lemaradnának a szükséges 5%-ról, hiszen csupán 3,8%-ot érnének el.
Branislav Gröhling, az SaS elnöke úgy véli, hogy a legfrissebb felmérés valójában a kormány statisztikai manipulációjának következménye. "Fico az adófizetők pénzéből finanszírozott egy választási közvélemény-kutatást, és természetesen nem lenne ez a téma, ha nem folytatna manipulációt és nem hazudna" - hangsúlyozta a politikus, aki úgy látja, hogy a hivatal a Smer politikai befolyása alatt áll.
Gröhling rámutatott, hogy az SaS támogatottsága a legtöbb felmérés szerint 6-7 százalék között mozog, ami jelentősen eltér a debütáló felmérésben kimutatott adatoktól. Gröhling szerint a hivatal egy Smeres képviselő és párttag vezetése alatt dolgozik és nem először közöl félrevezető adatokat - az előző héten az élelmiszerek árának csökkenéséről közöltek egy publikációt, miközben az árak "láthatóan drágulnak."
A politikai vezető kiemelte, hogy a Statisztikai Hivatal a múltban folyamatosan végezte a méréseket. Érdekes módon azonban 2009-ben, amikor a Smer számára nem kedvező eredmények kerültek nyilvánosságra, a rendszeres felmérések hirtelen leálltak. A legutóbbi közvélemény-kutatás január 27. és 31. között zajlott, mely során 1098 fős mintát használtak.