Kiemelkedő teljesítmények az OTDK FIFÖMA Szekciójában


A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara volt a házigazdája a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Fizika, Földtudományok és Matematika (FIFÖMA) Szekciójának, amelyre április 22. és 25. között került sor. A rendezvény során a Debreceni Egyetem diákjai figyelemre méltó eredményekkel büszkélkedhettek, amelyek megerősítették a tudományos kiválóság iránti elkötelezettségüket.

A Debreceni Egyetem Természettudományi Karának hat tehetséges fizika hallgatója indult egy versenyen, ahol kiemelkedő teljesítménnyel zárták a megmérettetést. A klasszikus fizikai rendszerek kategóriájában Husztek Anna első helyezést ért el, aki Kun Ferenc dékán irányítása alatt készítette el munkáját. Az elméleti anyagtudományok területén Do Huyen Anh a második helyet szerezte meg, szintén Kun Ferenc mentorálásával. Ezen kívül a nukleáris detektorok tagozatban Forgács Csenge különdíjat kapott, akiknek témavezetői Cserháti Csaba és Kiss János voltak. A hallgatók sikeres szereplése jól tükrözi a debreceni fizikai képzés magas színvonalát.

A megmérettetésen a DE Földtudományi Intézetét öt hallgató képviselte. A Magmás- és metamorf kőzettan tagozatban 2. helyezést ért el Küzmös Balázs (III. földtudomány BSc), aki a két szaharai kondrit összehasonlító genetikai vizsgálatát végezte el. Témavezetői Benkó Zsolt egyetemi docens (Ásvány- és Földtani Tanszék) és Szabó Gergely egyetemi docens (Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék).

A Geofizika tagozat keretein belül különdíjjal tüntették ki Kanoknapat Pinkaew-t (III. Earth Science BSc), aki Buday Tamás oktató irányítása alatt dolgozott a Kőzettan és Geológia Tanszéken.

A Gazdaság- és közlekedésföldrajz tagozat különdíját Kövesdi Róbert (II. geográfus MSc) érdemelte ki, aki dolgozatában a Debrecen, Nagyvárad és Kassa Nemzetközi Repülőtereinek összehasonlító elemzését végezte el. Munkájában figyelembe vette a köztük zajló versenyt befolyásoló kulcsfontosságú tényezőket. (Témavezető: Kozma Gábor, egyetemi tanár a Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszéken.)

A tagozatzsűri munkájában az intézet neves képviselői, Szilágyiné Czimre Klára, Molnár Ernő és Négyesi Gábor aktívan részt vettek.

Geoinformatika és távérzékelés tagozatban indult Kovács Lilla (II. geoinformatika MSc, témavezető: Abriha Dávid adjunktus, Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék).

Turizmusföldrajz tagozatban Geisz Andor képviselte a Debreceni Egyetemet (III. földrajz BSc, témavezető: Halasi-Kovácsné Benkhard Borbála adjunktus, Tájvédelmi és Környezetföldrajzi Tanszék).

Related posts