Trumpék úgy vélik, hogy a következő héten véget érhet a háború.


Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője megerősítette, hogy Donald Trump amerikai elnök magabiztosan várja, hogy a következő hét folyamán megállapodást köthessen Moszkvával az orosz-ukrán konfliktus lezárásáról. Ezt a hírt a The Hill amerikai újság tette közzé.

Leavitt a CPAC konferenciáról való hazatérését követően beszélt újságíróknak, és elmondta, hogy Trump és csapata aktívan dolgozik a béketárgyalások előmozdításán. A szóvivő szerint az elnök rendkívül magabiztos abban, hogy sikerül lezárni a konfliktust még a jövő héten.

Trump korábban úgy fogalmazott, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök "nem rendelkezik semmiféle erőforrással", és azt tanácsolta neki, hogy hagyja abba a nemzetközi vezetőkkel folytatott tárgyalásokat a békés rendezés érdekében.

Leavitt említette, hogy Mike Waltz, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója a hétvégén sem pihen, hanem továbbra is aktívan részt vesz a megállapodás részleteinek kidolgozásában.

A szóvivő hangsúlyozta, hogy a ritka ásványkincsek ügye különös jelentőséggel bír Trump elnök számára, mivel ez egy olyan lehetőséget teremt, amely révén az amerikai adófizetők számára visszaszerezhetők a háborúval kapcsolatos költségek.

A szóvivő szerint ez emellett nagy gazdasági partnerséget eredményezhet az Egyesült Államok és Ukrajna között, miközben az ukrán nép az újjáépítésre összpontosít.

Február 22-én a CPAC rendezvény keretein belül Donald Trump kijelentette, hogy az Egyesült Államok szoros kapcsolatokat alakít ki Ukrajnával a ritkaföldfémek kitermelésének ügyében, és közel áll egy átfogó megállapodás véglegesítéséhez. Az elnök emellett hangsúlyozta, hogy Washingtonnak fontos feladata, hogy visszaszerezze az Ukrajnának nyújtott katonai segélyekből eredő milliárdokat.

A brit Telegraph által február 7-én megszerzett vázlatos megállapodás részletei szerint a Trump-kormányzat olyan feltételeket kínál Ukrajnának, amelyek a háborús agresszorokkal szemben alkalmazott feltételekhez hasonlíthatók, és meghaladhatják a második világháború utáni Németországra és Japánra kényszerített jóvátételi kötelezettségeket.

Volodimir Zelenszkij elnök határozottan elvetette a dokumentum aláírását, ugyanis az nem nyújtott világos biztonsági garanciákat Ukrajna számára az Egyesült Államok részéről.

Related posts