Ungváry Zsolt: "Idegeneket hív..." Ez a mű egy különleges utazásra invitál minket, ahol az ismeretlenség határvonalán egyensúlyozunk. A szerző szavain keresztül felfedezhetjük azokat a mélyen gyökerező érzéseket és gondolatokat, amelyek az idegenség és a


Gyerekkoromban hallottam egy mesét, amelyben egy süni almájának eltűnése állt a középpontban. Minden állat ártatlanul tagadta, hogy köze lenne az ügyhöz. A medve is így tett, hangosan brummogva mondta: "Én nem!", ám a pofáján egy szembetűnő dudor árulkodott, épp akkora, mint egy almás falat. A többieknek nem maradt kétsége: bármennyire is próbálta eltitkolni, a medve volt a tolvaj, akinek az éhsége elárulta őt.

Azóta világossá vált számomra, hogy a szavak gyakran eltérnek a valóságtól, és érdemesebb a tényekre támaszkodni, mintsem a gyanús vallomásokra. A baloldali ellenzék rendre tagadja, hogy hazaárulóként viselkedne, de amikor a tetteikre kerül a sor, rendszerint kiderül, hogy sajnos a valóság más képet fest.

Cseh Katalin például egy ősrégi recept szerint - amit az István, a király rockoperában Koppány akképpen fogalmazott meg: "Idegeneket hív magyarok ellen segítségül" - júniusra, a Pride-felvonulásra toborozza a nyugati politikusokat. Már az is fura, hogy parlamenti képviselőként, esküjét megszegve - mint például Hadházy Ákos is - a törvények be nem tartására, sőt látványos megszegésére buzdít. Karácsony Gergely, aki felelős pozíciója folytán - mégiscsak a főváros főpolgármestere - különösen kellene, hogy ügyeljen a legalitásra, ő is deklarálja: "Budapest a szabadság városa, Pride lesz"; dacára az ezzel ellentétes országgyűlési határozatnak.

A Momentum EP-választáson elszenvedett veresége után Cseh Katalin, aki Fekete-Győr András helyét vette át a Parlamentben, úgy tűnik, hogy a háttérből dolgozik, anélkül, hogy a polgárok véleményét figyelembe venné. Nemrégiben a The Guardianban publikált véleménycikkében a magyar kormányt bírálta, kijelentve, hogy a Pride valódi frontvonal, és sürgette, hogy minél több külföldi vegyen részt a magyar ügyekben. Ez a "frontvonal" kifejezés sokak számára ijesztő, és úgy érezzük, hogy ha a globális, ateista és anarchista körök nem itt kívánják vívni proxy-háborújukat, talán a hagyományos értékek védelmezői is nyugodtabban élhetnének.

Nálunk ez a téma már régóta érett és alaposan megvitatott. Magyarország törekvése, hogy megőrizze konzervatív jellegét, egyfajta szigetként funkcionál a zűrzavaros, múltját és hagyományait elutasító Európa viharos tengerén.

Related posts