Vasárnapig még lehetőségetek van a végzősöknek, hogy csatlakozzanak az MCC Egyetemi Programjához. Ne hagyjátok ki ezt az izgalmas lehetőséget!


A következő héten hivatalosan is lezárul a 2025-ös érettségi időszak. Ebben az évben rekordszámú, több mint 142 000 diák tette le az érettségi vizsgát Magyarországon, közülük körülbelül 71 000 végzős középiskolás. Azok számára, akik szeptembertől a magyarországi egyetemeken – legyen szó Budapestről, Debrecenről, Győrről, Miskolcról, Pécsről vagy Szegedről – kívánják megkezdeni tanulmányaikat, valamint Kolozsváron, még mindig nyitva áll a lehetőség, hogy jelentkezzenek a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Egyetemi Programjára.

A jelentkezési időszak 2025. június 29-én, vasárnap éjfélkor ér véget. A program célja, hogy a diákok egyetemi tanulmányaik mellett ingyenes, kiemelkedő színvonalú, nemzetközi szintű tehetséggondozásban részesüljenek.

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Egyetemi Programja nemzetközileg is egyedülálló lehetőségeket biztosít, versenyképes tudást ad a fitalok számára. Az MCC évente több mint 300 külföldi és hazai szaktekintélyt hív meg különböző kurzusok, workshopok, előadások megtartására, jellemzően kiscsoportos formában. Ösztöndíjprogramukban a lehetőségek tárháza nyílik meg diákok előtt, akik több tucat neves intézmény közül választhatnak, tapasztalatot szerezve akár oxfordi, cambridge-i nyári egyetemeken, de eljuthatnak a világ vezető egyetemeinek mesterképzéseire is, Ázsiától Észak-Amerikáig.

Az MCC programjainak keretében a hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy a szakma kiválóságaitól tanuljanak és inspirálódjanak. Olyan elismert személyiségek osztják meg tudásukat és tapasztalataikat, mint Cséfalvay Zoltán, aki az üzleti technológiák terén szerzett hírnevet, Chris Buskirk, az American Greatness alapítója és elismert újságíró, Varga István, a magánjog szakértője, valamint Werner Patzelt, a neves német politológus. Emellett Köbli Norbert, a Balázs Béla-díjas forgatókönyvíró, és Boris Kálnoky, a Die Welt korábbi külpolitikai tudósítója is hozzájárulnak a programhoz. A képzések során nemcsak elméleti tudásra tehetnek szert a résztvevők, hanem a magyar vállalatok vezetői, sportolók és közéleti személyiségek részvételével értékes kapcsolati hálóra is szert tehetnek, amely segíti őket a karrierjük építésében.

A képzések díjmentesen vehetők igénybe, így a hallgatóknak nem kell anyagi terheket viselniük. Ezen felül, az ösztöndíjak révén támogatást kapnak a tanulmányaikhoz, míg a biztosított ingyenes lakhatás lehetővé teszi számukra, hogy csendes és támogató környezetben összpontosíthassanak a tanulásra.

A programban részt vevő hallgatók már az egyetemi éveik alatt is több kontinensen tanulhatnak. A pécsi központban tanuló Akaró Raffael közgazdász hallgató például tavaly nyáron Oxfordban járt nyári egyetemen, a téli szünetben Dél-Koreában vett részt kurzusokon, majd tavasszal Izraelben szerezhetett kutatási tapasztalatokat - mindezt az MCC támogatásával.

A felvételi eljárás során a diákok egy választott témában prezentációt készítenek, logika- és szókincs tesztet töltenek ki, majd szóbeli beszélgetésen vesznek részt. A cél az érdeklődés, a nyitottság a világ történéseire és a gondolkodásmód megismerése. Az MCC valamennyi képzési helyszínen - legyen az Budapest, Debrecen, Pécs, Szeged, Miskolc, Győr vagy Kolozsvár - ugyanazon színvonalon kínálja a képzést, így a diákok lehetőségei minden városban azonosak.

Related posts